Alışveriş Kitap & Dergi Roman

Pazartesi Cumartesiden Başlar

12 TL
Muğla / Bodrum / Konacık mah.

İlan No2006826
TürüRoman
İlan Tarihi03.06.2017
DurumuSıfır
Fatih Ülgen
Muğla / Bodrum
Üyelik Tarihi: 03.06.2017

ilandelisi.com aracı niteliğinde bir site olup, sorumluluk ilan sahibine aittir.


"Strugatski Kardeşler, varsayılan önermelerden mantıklı çıkarımlar yaparak fantastik geleneğin realistleri olduklarını gösteriyorlar."
-Stanis?aw Lem-

"Strugatski Kardeşler beni en az Orwell, Huxley ve Dick kadar etkiledi."
-Jonathan Lethem-

"İnsan, İstediğini Elde Edebiliyor Ve Elde Edebildiğini İstiyorsa, O Zaman Mutludur." 

Arkadi ve Boris Strugatski, entelektüel açıdan kışkırtıcı, inanılmaz eğlenceli, cesur ve eleştirel kitaplarıyla "Sovyetler döneminin en büyük bilimkurgu yazarları" sıfatını hak eden yegâne ikili. Pazartesi Cumartesiden Başlar ise büyünün ve bilimin muazzam karışımıyla, Strugatski Kardeşlerin külliyatı içerisinde bile benzeri bulunmayan bir eser. 

Her şey bilgisayar mühendisi Saşa Privalovun iki otostopçuyu arabasına almasıyla başlar. Bu iki otostopçu imkânsızın sıradanlaştığı, sonsuzluğun sadece bir pazartesi gününden ibaret olduğu, mitolojik karakterlerin koridorlarında cirit attığı YOKHİÇ Enstitüsünde çalışmaktadır. Privalov da büyü araştırmalarının ciddi bir iş olduğu bu tuhaf dünyanın ister istemez içine çekilir.

Strugatskilerin bilim üzerine kurguladıkları büyü akademisi, J. K. Rowlingin Hogwartsına, Patrick Rothfussun Üniversitesine yıllara öncesinden gelen bir esin. Strugatskilerin isterlerse Kafka olabileceklerini ama büyük bir mutlulukla kendi yollarını çizdiğini gösteren bu kitap, yazılmış en benzersiz satirlerden de biri.

Bilim, büyü ve sosyalizmin bir araya geldiği bir dünyada, kaos ne kadar uzakta olabilir ki? Pazartesi Cumartesiden Başlar, büyünün çarpım tablosu.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı : 288

İlk Baskı Yılı : 2016

Baskı Sayısı : 2. Basım

Dil : Türkçe

ISBN: 9786053754787


Yorumlar (2)

15.12.2016

ismi kadar ilgi çekici değil

Kitap pek çok yönden bir hayal kırıklığı oldu. Nereden başlasam bilemiyorum. Sanırım en büyük sorun kitabın İthaki Bilim-Kurgu Klasikleri Dizisi içinde yer alması. Kitap kesinlikle ama kesinlikle fantastik kurgu, hatta belki de Neil Gaimanın kullandığı "masalsı gerçeklik" türünde bir kitap. Ama asla bilim-kurgu değil. Konunun (aslında ortada tam anlamıyla bir konu da yok) bilimsel -sözüm ona- araştırmalar yapan bir enstitüde geçiyor olmasının onu bilim-kurgu yaptığını düşünmüyorum.

06.12.2016

pazartesi cumartesiden başlar ve hiç bitmez

Bitmiyor kitap, okuyamıyorum. Sanırım yanlış zamanda elime aldım kitabı. Bilim-kurgu, fantastik okumaya yeni başladım, bu üçüncü kitabım. Bundan önce Otostopçunun Galaksi Rehberini ve Cesur Yeni Dünyayı bir solukta, severek okudum ama bunu okuyamıyorum.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin
ilandelisi.com ilan platformu IOS ve ANDROID CİHAZINIZA İNDİRİN