Alışveriş Kitap & Dergi Roman

Dorian Grayın Portresi

28 TL
Muğla / Bodrum / Konacık mah.

İlan No2006855
TürüRoman
İlan Tarihi03.06.2017
DurumuSıfır
Fatih Ülgen
Muğla / Bodrum
Üyelik Tarihi: 03.06.2017

ilandelisi.com aracı niteliğinde bir site olup, sorumluluk ilan sahibine aittir.


Dorian Grayin Portresi, yayımlandığı zaman hem okurları ve eleştirmenleri sarsmış hem de Oscar Wilde isminin edebiyat tarihine kazınmasını sağlamıştır. Fakat günümüzdeki baskılarda temel alınan metin, kitabın ilk olarak Lippincotts Monthly Magazinede çıkan ve tepki çektiği için önce dergi editörleri, ardından da bizzat Wilde tarafından sansürlenmiş halidir.

Nicholas Frankelın editörlüğünü yaptığı bu baskıda, Dorian Grayin Portresinin 1890da dergiye teslim edilen sansürsüz nüshası esas alındı ve eser açıklamalı notlarla zenginleştirildi. Böylece Dorian Grayin hikâyesi, "düzelti" adı altında hoyratça yapılan budamalardan, "ahlaksızca" olduğu düşüncesiyle "yumuşatılmış" ifadelerden arındırılmış, ilk defa Wildeın asıl kurguladığı biçimiyle hayat bulmuş oluyor. 

Oscar Wilde, kendini romandaki Basil Hallward, dünyanınsa onu Lord Henry sandığını, oysa Dorian olmak istediğini söylemiş, "Belki başka çağlarda," diye de eklemiştir. Yaşadığı çağda zulüm gören ve "ahlak bozukluğundan" hapse atılan Wildeın kendiyle böylesine özdeşleştirdiği romanı Dorian Grayin Portresi, bugün nihayet özgün hali ve Ülker İncenin yetkin çevirisiyle okurlarının karşısına çıkıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 316

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Sayfa Sayısı : 316

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

ISBN: 9786051417639

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin
ilandelisi.com ilan platformu IOS ve ANDROID CİHAZINIZA İNDİRİN