Alışveriş Kitap & Dergi Roman

Doktor Jivago

28 TL
Muğla / Bodrum / Konacık mah.

İlan No2006854
TürüRoman
İlan Tarihi03.06.2017
DurumuSıfır
Fatih Ülgen
Muğla / Bodrum
Üyelik Tarihi: 03.06.2017

ilandelisi.com aracı niteliğinde bir site olup, sorumluluk ilan sahibine aittir.


"Ne kadar büyük bir aşktı yaşadıkları! 

Özgür, eşi benzeri olmayan bir aşktı. Başkalarının ancak şarkılarda söylediklerini onlar yüreklerinde hissetmişlerdi. Birbirlerine olan sevgilerinin nedeni, uyduruk tanımlarda betimledikleri gibi, yakıcı tutku ya da karşı koyulamayan duygular değildi. Evrendeki her şey; ayaklarının altındaki toprak, başlarının üstündeki gökyüzü, bulutlar, ağaçlar birbirlerini sevmelerini istedikleri için bağlanmışlardı birbirlerine. Birbirlerine olan aşkları kendilerinden çok çevrelerini, sokakta karşılaştıkları tanımadıkları insanları, uzun yürüyüşlerinde gördüklerini, yaşayıp buluştukları odaları mutlu etmişti belki de." Ülkemizde romancı olarak tanınan ama Rus edebiyatının büyük şairi Boris Pasternakın tek romanı: Doktor Jivago. 1917 ihtilalinin gölgesi altında üç hayat. Jivago, Lara ve Tonya. 

1956da SSCB tarafından yayımlanması uygun görülmeyen, 1957de gizlice kaçırıldığı İtalyada ilk kez yayımlanan ve 1958 Nobel ödülünü Pasternaka kazandıran kitap, 50 yılı aşkın bir süre sonra, ilk kez eksiksiz bir biçimde ve doğrudan Rusçadan çevrildi. Jivagonun yazdığı şiirler ekiyle birlikte.

"20. yüzyılın ortasında, 19. yüzyılın büyük Rus romanı, Kral Hamletin hayaleti gibi, geri dönüp bizi ziyaret ediyor. Boris Pasternakın Doktor Jivagosunun bizde uyandırdığı duygu işte bu." 
-Italo Calvino-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 640

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Sayfa Sayısı : 640

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750829949

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin
ilandelisi.com ilan platformu IOS ve ANDROID CİHAZINIZA İNDİRİN