Alışveriş Kitap & Dergi Roman

Çember

17 TL
Muğla / Bodrum / Koyunbaba mah.

İlan No2006806
TürüRoman
İlan Tarihi03.06.2017
DurumuSıfır
Fatih Ülgen
Muğla / Bodrum
Üyelik Tarihi: 03.06.2017

ilandelisi.com aracı niteliğinde bir site olup, sorumluluk ilan sahibine aittir.


Amerikalı yazar Dave Eggersın 10. eseri, büyük bir satış başarısı yakalayan Çember - The Circle, distopik kurgusuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

 

Dave Eggers, Türkçe çevirileri yine Siren Yayınları tarafından yayımlanan "Müthiş Dahiden Hazin Bir Eser" ve film uyarlamasında Tom Hanksin başrolde yer aldığı "Kral İçin Hologram" adlı romanlarıyla tanınmaktadır.

 

2017 nisan ayının son çeyreğinde beyazperde uyarlaması vizyona giren filmde; J.K Rowlingin ünlü Harry Potter serisinin film uyarlamalarında Hermione Granger rolünü canlandıran ünlü oyuncu Emma Watsona, büyük Hollywood yıldızlarından Tom Hanks ve Star Wars: Güç Uyanıyor (Star Wars: The Force Awakens) filminde Stormtrooper Finn rolünü canlandıran, son dönemin yükselen yıldızı, yetenekli oyuncu ve komedyen John Boyega eşlik ediyor.

 

Emma Watson, Tom Hanks ve John Boyega gibi isimleri barındıran Çember - The Circle filminin yönetmeniyse James Ponsoldt.

 

Dave Eggers - Çember (The Circle) romanı, kurgusu ve anlatım tekniği bakımından Aldous Huxleynin Cesur Yeni Dünya adlı klasik romanını ve George Orwellın Bin Dokuz Yüz Seksen Dört adlı ikonik romanını andırıyor. Fakat arada belirleyici bir çizgi var. Dave Eggers - Çember (The Circle) adlı romanda klasik distopya eserlerinin politik çemberinin dışına çıkarak çağımızdaki gerçek korku senaryolarına dikkat çekiyor: teknoloji, sosyal medya ve internet. 

 

Mae Holland, dünyanın en güçlü internet şirketi olan The Circleda (Çember) işe alınır. Bu Mae için öyle mucizevi bir andır ki Mae, hayatının fırsatını yakaladığını düşünmektedir. 

 

Düşlerindeki işi bulduğunu düşünen Mae; kendisini, arkadaşlarını ve yakınlarını hatta insanlığın geleceğini etkileyecek bir gerçekle karşılaşacaktır. Bir kadının hırsı ve idealizmiyle başlayan roman, birden kendini endişe dolu bir atmosfere bırakacaktır ve okuyucunun zihninde hafıza, geçmiş, gizlilik, ahlak, demokrasi ve insan bilgisinin sınırları hakkında birtakım soruların belirmesine neden olacaktır.

 

"Ürkütücü." 
-The Washington Post

 

"Büyük Birader hâlâ peşimizde." 
-Time

 

"Çağrışımları korkunç olsa da, okuması çok zevkli." 
-New York Times Magazine

 

 

 

Sayfa Sayısı : 494

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055903626

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin
ilandelisi.com ilan platformu IOS ve ANDROID CİHAZINIZA İNDİRİN